Nieruchomosci jako inwestycja ?

Inwestowanie w akcje, obligacje, waluty i inne produkty. Samodzielne i za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych.
Regulamin forum
Skrócony REGULAMIN: Jeżeli chcesz się zareklamować masz prawo do umieszczenia maksymalnie jednego linka w Podpisie, który uzyskujesz po napisaniu 3 postów. Bannery, obrazki oraz linki w treści wpisu są zabronione. Minimalna długość postu to 100 znaków ze spacjami. Jeżeli Twój wpis jest tylko reklamą umieść go w dziale Ogłoszenia. Pełny regulamin: Regulamin forum.

Nieruchomosci jako inwestycja ?

Postautor: daniel » 21 paź 2013, o 21:52

Co myślicie na temat inwestowania w nieruchomości ? Czy to dobry okres i ceny mogą wzrosnąć ?
Myślę nad zakupem w dosyć atrakcyjnej cenie mieszkania, remoncie i jego odsprzedaży. Czy gdyby odprzedaż się nie powiodła mam szanse zarobić na wynajmie ? To Waszym zdaniem dobry pomysł ?
Nie ukrywam że chce zaryzykować w ten sposób dość dużą sumą pieniędzy ale nie jestem pewien wyboru i sytuacji na rynku.
daniel

Re: Nieruchomosci jako inwestycja ?

Postautor: boss » 25 paź 2013, o 11:32

To zależy od lokalizacji tej nieruchomości i kosztów jakie poniesiesz podczas remontu.
Co do wynajmu jest taka możliwość oczywiście.
Ceny nieruchomości trochę spadły od pęknięcia bańki spekulacyjnej na tym rynku w latach 2007-2008 ale nadal marże deweloperów są mocno zawyżone.
boss
Administrator

Postautor: Miroslaw80 » 25 paź 2013, o 14:33

Kupisz mieszkanie, wsadzisz kupę kasy w remont a później będziesz się bujał ze sprzedażą wyczekując odpowiedniego momentu albo co gorsza trafisz na nieuczciwych wynajmujących. Tez o tym myślałem ale za dużo zagrożeń. Jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomości to zacząłem rozważać inwestycje w nieruchomości pod wynajem za granicą. Coraz więcej form ma takie rozwiązania w swojej ofercie. Np. firma Bilo oferuje inwestycje w nieruchomości w Chinach. Zysk z wynajmu wynosi 12% rocznie a odchodzi Ci zabawa z remontem, utrzymaniem i wynajmem.
Miroslaw80

Postautor: nenna » 20 cze 2014, o 10:32

Do inwestycji w nieruchomości trzeba się przygotować: sprawdzić ile będzie kosztował zakup, ile późniejsze utrzymanie, jaka będzie inflacja...
A zdarzają się także nieprzewidziane sytuacje. Warto poczytać poradnik i przekalkulować czy i na ile się opłaca.
nenna

Wróć do Fundusze inwestycyjne, akcje i inne produkty