Wybrać płytę indukcyjną czy gazową?

Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Wybrać płytę indukcyjną czy gazową?

Postautor: ergon » 17 mar 2016, o 13:41

Miałem dość dużą zagwozdkę co do wyboru płyty na której będą przyrządzane potrawy w domu. Rozważałem płytę indukcyjną albo gazową.
Trochę nieporozumień jest w poglądach specjalistów. Wcale nie jest tak że na 230V się nie opłaca podpinać płyty indukcyjnej. Wszystkie nowe modele osiągają tą samą moc z 1 fazy (to dłuższa kwestia, techniczna ale da się). Indukcyjna wytwarza większą temperaturę na garnku niż gaz, więc musi grzać szybciej, a tym samym przypalać, o czym pisałem na blogu http://finansebiznes.blox.pl/ Nie warto grzać na max np. mleka. Straty energii są o wiele wyższe w przypadku gazu. Indukcja nie grzeje powietrza, uszów i wszystkiego wokół. Często jest tak, że grzejąc szybko wodę na płycie indukcyjnej, woda się zagotowuje a "uszka garnka" są jeszcze zimne, czyli nie tracimy energii na podgrzanie garna.
Gaz: to zawsze w mieszkaniu produkty spalania. Jeśli nie masz dobrego wyciągu to się możesz podtruwać. Upływy gazu powodują, że kwiatki nam w domu nie rosną. Indukcja: oszczędza garnki, nienawidziłem na gazie przypalonych uszek od garnków.
Jestem ciekaw tez Waszych opinii, lepiej wybrać płytę indukcyjną czy gazową?
ergon

Wróć do Off-topic - dyskusje na każdy temat