Strona 1 z 1

Czy opłaca się wziąć kredyt na nowy samochód

Post: 8 mar 2015, o 13:12
autor: elena
Wielu moich znajomych twierdzi że nie opłaca się kupować nowego samochodu z salonu na kredyt. Lepiej znaleźć taniej kilkuletni zadbany samochód, niż tracić na nowym kilkadziesiąt procent już w pierwszym roku eksploatacji. Co o tym mylicie?

Re: Czy opłaca się wziąć kredyt na nowy samochód

Post: 18 mar 2015, o 14:45
autor: Marta1980
Racja, jeśli oczywiście auto jest zadbane, w dobrym stanie technicznym, z pewnego źródła. Unikałabym też starszych niż 4-5 lat. Sama zresztą nabyłam stosunkowo niedawno 3 letni samochód, sprawdza się i wygląda jak nowy, jedynie przebieg zdradza fakty;) Mam od J&J Group, oferują spory wybór dobrych aut http://www.jjgroup.com.pl/index.php/pl/katalog-aut. CO więcej z dotacją 600 zł co miesiąc, jeśli się Pani zgodzi na oklejenie reklamą.

Re: Czy opłaca się wziąć kredyt na nowy samochód

Post: 9 gru 2015, o 09:41
autor: tomaszmak24
Przed wzięciem kredytu warto porównać wszystkie opcje , ja osobiscie korzystałem z porównywarki w serwisie yousave.pl i znalazłem konkretny kredyt na auto.

Re: Czy opłaca się wziąć kredyt na nowy samochód

Post: 6 lut 2018, o 09:37
autor: bankierka
[quote="elena"]Wielu moich znajomych twierdzi że nie opłaca się kupować nowego samochodu z salonu na kredyt. Lepiej znaleźć taniej kilkuletni zadbany samochód, niż tracić na nowym kilkadziesiąt procent już w pierwszym roku eksploatacji. Co o tym mylicie?[/quote]

Zdecydowanie zgadzam się z takim podejściem. W praktyce jest jednak tak, że dwu- trzyletnie auto jest o wiele tańsze, a przy tym nie traci już tak szybko na wartości. Dla większości osób to bardziej opłacalne rozwiązanie.

Re: Czy opłaca się wziąć kredyt na nowy samochód

Post: 7 lut 2018, o 17:00
autor: infoama
Nie opłaca się brać kredytu na nowe auto z salonu. Jeśli cokolwiek ma to dać, to tylko kłopoty finansowe. Po pierwsze - wysokie oprocentowanie. Po drugie - samochód traci na wartości zaraz po wyjeździe z salonu i to 15%. To sporo. Poza tym - musisz serwisować auto i to we wskazanych warsztatach. W nowych autach często są to bardzo wysokie koszty, dosłownie za głupoty. Lepiej kupić używane auto, a kredyt wziąć konsumencki. To nie jest tak, że samochód z drugiej ręki to złom. Zwłaszcza, jeśli masz pewne źródło.

Re: Czy opłaca się wziąć kredyt na nowy samochód

Post: 12 lut 2018, o 09:26
autor: bankierka
[quote="infoama"]Nie opłaca się brać kredytu na nowe auto z salonu. Jeśli cokolwiek ma to dać, to tylko kłopoty finansowe. Po pierwsze - wysokie oprocentowanie. Po drugie - samochód traci na wartości zaraz po wyjeździe z salonu i to 15%. To sporo. Poza tym - musisz serwisować auto i to we wskazanych warsztatach. W nowych autach często są to bardzo wysokie koszty, dosłownie za głupoty. Lepiej kupić używane auto, a kredyt wziąć konsumencki. To nie jest tak, że samochód z drugiej ręki to złom. Zwłaszcza, jeśli masz pewne źródło.[/quote]

A czemu twierdzisz, że oprocentowanie jest wysokie? Masz na myśli kredyt samochodowy czy gotówkowy?