Strona 1 z 1

Koszty miesięczny leasingu ciagnika siodlowego i naczepy

Post: 8 paź 2016, o 10:59
autor: lech
Cześć, przymierzam się do wzięcia w leasing ciągnika siodłowego oraz naczepy. Czyli w skrócie założenia własnego biznesu w ramach firmy transportowej.
Jakie są miesięczne koszty leasingu ciągnika siodłowego i naczepy?

Re: Koszty miesięczny leasingu ciagnika siodlowego i naczepy

Post: 21 paź 2016, o 10:43
autor: gold
Biorąc pod uwagę koszty leasingu, ZUS, paliwa, podatków, ubezpieczeń, części i oleju oraz inne opłaty. Miesięcznie na własną ciężarówkę wydasz ok. 10 tys. zł.
Opłaca się jeżeli pozyskasz wystarczającą dużą liczbę zleceń i naprawdę dużo będziesz jeździł.

Re: Koszty miesięczny leasingu ciagnika siodlowego i naczepy

Post: 11 sty 2017, o 13:00
autor: SylwiaH
No ale przecież tego się nie da tak określić chyba, bo to zależy gdzie weźmiesz leasing, na ile lat, jaki wkład własny, jaki koszt wykupu. Tak to wróżysz z fusów.
Przede wszystkim musisz oszacować najpierw na jaką ratę - czyli wysokość czynszu leasingu będzie Cię stać potem zgłosić się do firm leasingowych i poprosić o ofertę.
Poczytaj też trochę o wybieraniu ofert leasingu: http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/10/ ... gdzie.html
Najtańszy leasing nie zawsze będzie najlepszy. Warto porównywać wiele ofert i negocjować warunki.

Re: Koszty miesięczny leasingu ciagnika siodlowego i naczepy

Post: 11 sty 2017, o 15:48
autor: Patka
Moim zdaniem dosyć ryzykowne, chyba, że masz już nagrane jakieś kontrakty lub chociaż jakieś na oku. Ogólnie jeżeli chcesz wziąć ciągnik w leasing to zgłoś się do jakiegoś brokera. Niech Ci poszuka ofert. Tylko to też musisz podać mu szczegóły, na jak długo, jaki wkład itp. Potem zapytaj jeszcze w kilku firmach leasingowych, niech Ci też przygotują oferty. Porównaj wybierz najlepsze i ponegocjuj jeszcze. Zwykle walczą o klienta. To poważana inwestycja.

Re: Koszty miesięczny leasingu ciagnika siodlowego i naczepy

Post: 11 sty 2017, o 15:51
autor: Jaszczomp
Jak się ma jedną ofertę, to potem przygotują kontr ofertę. Warto ogólnie wybrać 2 najlepsze jakie się dostanie i zapytać w obu, kto da lepsze warunki. Zwykle oni potrzebują kontr ofertę żeby mogli obniżyć jeszcze ratę niż w pierwotnej ofercie, czy tam tej, której już nie mogą obniżyć jak nie mają podkładki dla kierownictwa na papierze.

Re: Koszty miesięczny leasingu ciagnika siodlowego i naczepy

Post: 7 lut 2017, o 14:15
autor: pigeo
Tylko że z tym negocjowaniem to strasznie czasu dużo zajmuje, a kto prowadząc firmę dzisiaj ma na to czas. Trzeba latać od jednego do drugiego. Jak mowa o dużych pieniądzach to może i warto, ale jak mam zyskać na tym ratę niższą o 10 zł miesięcznie, to się to trochę mija z celem, bo więcej z tym zachodu niż korzyści.

Re: Koszty miesięczny leasingu ciagnika siodlowego i naczepy

Post: 7 lut 2017, o 14:23
autor: Malina
No 10 zł x 12 miesięcy x 5 lat to jest 120 x 5 - 600 zł, ale różnice są większe niż 10 zł. Czasem bardzo dużo. Ważne żeby nie iść do jednego banku i nie brać pierwszej lepsze oferty, bo te zwykle są zawyżone i na takich mają pracownicy największe prowizje. Poza tym nie trzeba latać, dzisiaj wszystko można robić zdalnie mailowo i telefonicznie. Jedynie na koniec idziemy do tego wybranego.

Re: Koszty miesięczny leasingu ciagnika siodlowego i naczepy

Post: 27 kwie 2017, o 08:27
autor: Trick
Wiesz, każdy bank będzie miał inne prowizje i inną ofertę, więc bez sprawdzenia co najmniej kilku z nich nie będziesz w stanie podjąć najlepszej decyzji. Skorzystaj z jakiejś porównywarki leasingowej (tutaj masz przykład - http://www.totalmoney.pl/leasing), za pomocą której będziesz mógł sprawdzić najlepszą dla siebie ofertę. Ważne jest w końcu byś był zadowolony prawda? ;)