Strona 1 z 1

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca?

Post: 25 mar 2015, o 10:27
autor: kama
Jak wygląda sytuacja w przypadku obcokrajowca, który ubiega się o kredyt hipoteczny w Polskim banku. Czy posiadając miejsce zamieszkania w Polsce może uzyskać pozytywną decyzję kredytową?

Re: Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca?

Post: 26 mar 2015, o 10:35
autor: boss
Jest możliwe uzyskanie kredytu przez obcokrajowca w wielu polskich bankach. Jednak trzeba liczyć się z większymi wymogami. Zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z osobą nie będącą "rezydentem" i uzyskującą dochody za granicą.

Re: Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca?

Post: 16 cze 2015, o 20:00
autor: pozyczkasa
temat jak najbardziej do zrobienia. Cześć banków pewnie będzie chciało sporego wkładu własnego jednak nie powinno to stanowić problemu dla kogoś kto chce się starać o kredyt w Polsce. Dodatkowo trzeba będzie przedstawić raport z instytucji podobnej do bik np experian.

Re: Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca?

Post: 1 lis 2017, o 11:26
autor: nestor
"Stale rosnąca liczba emigrantów zarobkowych może w najbliższych latach wpłynąć na banki i spowodować rozszerzenie oferty, skierowanej specjalnie do tych osób. Obecnie, Polacy pracujący za granicą mają utrudniony dostęp do instrumentów finansowych, takich jak kredyt hipoteczny. Jeżeli zarabiamy poza granicami kraju i planujemy zakup mieszkania lub budowę domu, to powinniśmy uważnie przeanalizować bankowe oferty pod kątem naszych możliwości. "
https://faraon24.pl/opinie/163-hipoteczny-zagranica
Im więcej banków w polskich rękach tym obcokrajowcom będzie trudniej - wiadomo - to co robią "imigranci" napędza strach.