Strona 1 z 1

Jak najkorzystniej płacić za granica?

Post: 19 sty 2018, o 20:14
autor: mamber
Liczę na wasze rady. Czym płacicie wyjeżdżając za granice? Szykuje mi się w najbliższym czasie kilka wyjazdów i niekoniecznie chciałabym wozic ze sobą gotówkę. Z drugiej strony prowizje za opłaty kartą są chyba spore?

Re: Jak najkorzystniej płacić za granica?

Post: 20 sty 2018, o 10:53
autor: eDoradca
W takim razie, dobrym wyborem powinna być np. karta wielowalutowa.

Nie zapominaj również o rozsądnym ubezpieczeniu - http://finanseibanki.com/ubezpieczenie-na-wakacje/

Re: Jak najkorzystniej płacić za granica?

Post: 7 lut 2018, o 16:48
autor: infoama
Nigdy nie słyszałam o takiej karcie. To bardzo interesujące. Za granicą zawsze płacimy gotówką. Zabieramy całą ze sobą. Oczywiście przewozimy w różnych skrytkach. Wypłaty w bankomatach nam się nie opłacają. Za dużo za to się płaci. Mieliśmy raz wątpliwą przyjemność wypłacać z bankomatu, bo nam zabrakło na apartament euro, a mieliśmy korony czeskie. Niestety nie dość, że kurs nieopłacalny, to jeszcze prowizja. Za to kartą nigdy nie płaciliśmy, baliśmy się tego, z jakimi kosztami to się będzie wiązać.

Re: Jak najkorzystniej płacić za granica?

Post: 12 lut 2018, o 09:22
autor: bankierka
mamber pisze:
> Liczę na wasze rady. Czym płacicie wyjeżdżając za granice? Szykuje mi się w najbliższym
> czasie kilka wyjazdów i niekoniecznie chciałabym wozic ze sobą gotówkę. Z drugiej
> strony prowizje za opłaty kartą są chyba spore?

To już zależy od konta. W niektórych bankach akurat opłaty są calkiem korzystne. Zawsze można też pomyśleć o koncie walutowym. Tylko ono opłaca się jedynie w przypadku, gdy częściej będziesz z niego korzystać. Choć w ing chyba nie ma żadnych opłat za prowadzenie konto, trzeba by to dokładnie sprawić. A najlepiej to skorzystać z porównywarek, które zrobią większosć pracy za Ciebie.

Re: Jak najkorzystniej płacić za granica?

Post: 13 lut 2018, o 14:59
autor: faiting
Ja głównie płacę kartą z konta walutowego. Wcześniej, jeśli wyjeżdżałem np. na weekend to korzystałem z karty złotowej i aż tak nie odczuwałem prowizji. Ale karta walutowa to jeszcze jeden plus, nie ma przewalutowania i faktycznie można trochę zaoszczędzić. Możesz sobie o tym poczytać na przyklad tutaj https://infokonsument.pl/srodek-platnic ... konsument/. Tylko pamiętaj żeby mimo wszystko zabierać ze sobą trochę wymienionej gotówki. Bywają sytuacje, w których się przydaje.