Polecenie ZAPŁATY w SEPA (w EURO)

Ogólne dyskusje i wymiana informacji na temat banków, kont, kredytów i innych produktów finansowych. Opinie klientów na forum bankowym.

Polecenie ZAPŁATY w SEPA (w EURO)

Postautor: dario84 » 23 maja 2015, o 22:01

Witam serdecznie!

Mam umowę z pewną firmą niemiecką. Wystawia mi ona cyklicznie faktury za usługę, ale jedyną możliwością rozliczenia jest polecenie zapłaty (bardzo popularne w Niemczech jak sądzę). Ja przystałem na te warunki. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że mój bank nie oferuje poleceń zapłaty w SEPA! A jakie było po przejrzeniu ofert i obdzwonieniu kilku innych banków! Zrezygnowałem, zdecydowałem się tutaj napisać.
Pytanie moje do Was jest czy w ogóle istnieje JAKIKOLWIEK bank w Polsce który oferuje polecenia zapłaty w systemie SEPA? Chodzi mi o konto dla osoby fizycznej. Tylko dla tej usługi założę nowe konto. Jestem pod ścianą i bardzo proszę o pomoc za którą z góry Wam dziękuję!
dario84

Re: Polecenie ZAPŁATY w SEPA (w EURO)

Postautor: gold » 24 maja 2015, o 12:43

Witam, wiele banków oferuje już przelewy SEPA, np. Bank SMART (darmowe) w ramach SMART Konta: bank-smart-opinie-klientow-t676.html
Dla konta prowadzonego PLN - euro jest automatycznie przeliczane na złotówki. Można założyć także konto prowadzone w euro.
gold

Re: Polecenie ZAPŁATY w SEPA (w EURO)

Postautor: dario84 » 25 maja 2015, o 01:46

Dziękuję za chęci, ale to oczywiście wiem. Chodzi mi o polecenie ZAPŁATY (nie przelewu) SEPA. Automatyczne pobranie z konta kwoty faktury (praktykowane w Polsce przy abonamentach za telefon czy tv).
dario84

Wróć do Banki i finanse – Forum ogólne: opinie, porady, komentarze