Orange Finanse czy Plus Bank, który lepszy?

Ogólne dyskusje i wymiana informacji na temat banków, kont, kredytów i innych produktów finansowych. Opinie klientów na forum bankowym.

Orange Finanse czy Plus Bank, który lepszy?

Postautor: Blazejtrab » 4 sie 2016, o 13:58

Witajcie,
Chciałbym skorzystać z bankowości mobilnej. Sporo na ten temat czytałem i drogą eliminacji pozostały dwie firmy Orange Finanse i Plus Bank. T-Mobile odrzuciłem na wstępie. Po różnego rodzaju akcjach z telefonią komórkową i chamskim podejściem do klienta już nigdy nie skorzystam z usług tej firmy.
Może nie zabłysnę pytaniem, ale który "bank" z tych dwóch opłaca się najbardziej? Po przeanalizowaniu ofert wynika, że najlepiej kalkuluje się Orange Finanse. Ale...
Czy mógłby ktoś, kto jest klientem wspomnianych instytucji napisać jak wygląda użytkowanie kont mobilnych w praktyce? Czy przedstawione oferty są zgodne z prawdą (ukryte kruczki i te sprawy)? Jak wygląda kwestia aplikacji na telefon pod względem użyteczności, wygody i bezpieczeństwa?
W Orange jest teoretycznie więcej dodatkowych korzyści. Jak one wyglądają w praktyce? Czy są przydatne?
Wolałbym poznać opinie użytkowników, bo teoria w punktach obsługi klienta wiadomo jak wygląda. W chwili podpisywania umowy wszystko jest cacy. Dopiero potem wychodzą jakieś akapity drobnym maczkiem pisane.

Z góry dziękuję za porady! :)

P.S. Podkreślam, interesuje mnie tylko bankowość mobilna. Jakichś spamerskich* Smart Banków czy innych wynalazków nie chcę.
*niedługo otworzę lodówkę i wyskoczy z niej post o Smart Banku :)
Blazejtrab

Re: Orange Finanse czy Plus Bank, który lepszy?

Postautor: ictb » 5 sie 2016, o 09:47

Ja mam obecnie konto w Orange Finanse to może się wypowiem :)
To co mnie przyciągnęło do otwarcia konta to przede wszystkim gwarancja darmowego konta przez 24 miesiące. W innych bankach są darmowe konta, tylko po jakimś czasie są naliczane opłaty i najczęściej z wykazu rachunku dowiadujemy się, że są pobierane pieniądze a to na kartę, a to za przelewy, a to za prowadzenie. Tu jak na razie nie zapłaciłem nic za konto
Dodatkowo w związku z tym, że jestem klientem Orange i korzystam z karty mam dodatkową zniżkę na abonament telefoniczny. Mi wychodzi jakieś 7-8 zł, a 10 zł jest chyba maksymalnie. Niby nie dużo ale rocznie to już stówka w kieszeni :)
:P
ictb

Postautor: Blazejtrab » 7 sie 2016, o 13:45

Dziękuję za informacje. Powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa apki w Orange Finanse? Pani z Plusa zaprezentowała mi ich program w praktyce. Dla mnie jest on niedopracowany i mało intuicyjny. Jeśli to samo jest w Orange szkoda mojego czasu. W Internecie są niby jakieś tutoriale, jednak wolę dowiedzieć się czegoś od realnego użytkownika.
Blazejtrab

Postautor: ictb » 8 sie 2016, o 11:53

Jak dla mnie aplikacja jest naprawdę ok. Intuicyjna i prosta w nawigacji, nie wymaga wpisywania loginu i klucza za każdym razem. Wystarczy tylko kliku-cyfrowy kod pin. Dodatkowo masz możliwość robienia szybkich przelewów przez telefon na telefon :) Nie musisz nać czyjegoś numeru konta. Wystarczy tylko numer telefonu.
:P
ictb

Postautor: Blazejtrab » 16 sie 2016, o 13:00

Ok. Dzięki wielkie za informacje.
Po przemyśleniu sprawy i analizie za i przeciw wybór padł na Orange Finanse.
Blazejtrab

Wróć do Banki i finanse – Forum ogólne: opinie, porady, komentarze