Nest Bank Wasze opinie o rachunku – Warto?

Sprawdź opinie klientów o NEST Banku, który powstał z połączenia banków SMART I BIZ. Tworząc pierwszy bank rodzinny.
Regulamin forum
Skrócony REGULAMIN: Jeżeli chcesz się zareklamować masz prawo do umieszczenia maksymalnie jednego linka, który uzyskujesz po napisaniu 3 postów.

Nest Bank Wasze opinie o rachunku – Warto?

Postautor: marcin1 » 25 lis 2016, o 22:48

Ciekaw jestem, co użytkownicy tego forum bankowego sądzą o NEST Banku. Powstał on po konsolidacji dwóch innych podmiotów bankowych. Mianowicie BIZ Banku oraz SMART Banku. W Internecie nie ma jeszcze zbyt wielu informacji na temat Nest Konta, które należy do z najtańszych rachunków obecnie. Teoretycznie zarówno konto, karta, jak również bankomaty są darmowe. Tak mówią reklamy, zaś ja jestem ciekaw jak jest naprawdę? :roll:

Wśród tylu użytkowników forum na pewno znajdzie się ktoś, kto ma ten ROR. Może ocenić jego funkcjonalności oraz to czy wygodne jest korzystanie z rachunku.
Znalezione przeze mnie nieliczne opinie o Nest Banku w Internecie nie są jednoznaczne tak jak w przypadku innych banków. Przeważają jednak pozytywne ze względu na niskie opłaty za konto osobiste prowadzone w złotych polskich. Zaś sam bank chwali się również darmową kartą debetową. Więc jak jest naprawdę? :)
marcin1

Re: Nest Bank Wasze opinie o rachunku – Warto?

Postautor: dudek » 26 lis 2016, o 01:20

Dobrze trafiłeś, bo użytkuje ten rachunek od pewnego czasu. Inne banki w Polsce zdecydowały się podnieść opłaty. Tymczasem Nest Bank oferuje nadal darmowe konto, które masz za prawdziwe 0 złotych. Bez dziwnych warunków do spełniania, jakie potrafią dyktować inne banki. Typu przelewy wynagrodzenia na rachunek. Tutaj darmowość jeżeli mogę ją tak określić, jest bezwarunkowa.
dudek

Postautor: marcin1 » 26 lis 2016, o 01:24

Ile trzeba czekać aby móc korzystać z konta internetowego (robić przelewy ) od momentu przybycia kuriera i podpisania umowy???
marcin1

Postautor: dudek » 26 lis 2016, o 01:25

Od podpisania umów do dostarczenia ich do banku i pełnej aktywacji konta mijają zwykle 1-2 dni robocze. Dostaniesz sms i email z informacją o jego aktywacji.
dudek

Postautor: marcin1 » 26 lis 2016, o 01:28

Czy planowane jest wydanie aplikacji mobilnej na system Windows Phone/Windows 10 Mobile?
marcin1

Postautor: dudek » 26 lis 2016, o 01:29

Konsultanci banku twierdzą, iż jak na razie bank nie planuje takiej aplikacji. Z konta można korzystać przez przeglądarkę bez instalowania aplikacji. System Android ma ponad 81,5% udział w rynku smartfonów a Windows Phone ok. 2,7%
dudek

Postautor: arek » 2 lut 2017, o 20:57

Pytanie też z nieco innej beczki. Czy prowadzenie tego konta w tym opisywanym tutaj na forum banku jest całkowicie darmowe ? Bo ja chwilowo nie mam żadnego dochodu żeby opłacać to osobiste konto. Więc nie chcę od razu ponosić kosztów z tym związanych, co jest chyba zresztą dość zrozumiałe w mojej sytuacji.
arek

Postautor: gold » 2 lut 2017, o 21:00

Tak konto, karta, przelewy krajowe i bankomaty są w tym bank są darmowe bez innych warunków. Bank nie wymaga też od klientów regularnych dochodów, więc rachunek prowadzony jest praktycznie bez opłat. Co jest moim zdaniem dość dużą przewagą konkurencyjną w porównaniu z bankami, które pobierają opłaty za konto.
gold

Postautor: opoter » 2 lut 2017, o 22:15

Dostałem potwierdzenie, iż umowa dotarła do banku w terminie dostarczona przez kuriera. Jednak nie otrzymałem karty. Dzwoniąc na infolinię dostałem wiadomość, iż wysłana została karta. Dziś znów dzwoniłem i pani mnie poinformowała iż nie otrzymam karty ponieważ czegoś tam nie podpisałem kurierowi.
Można posługiwać się kontem bez karty? Będę wpłacał wynagrodzenie, ale jak je wypłacę?
opoter

Postautor: marcin1 » 2 lut 2017, o 22:16

Jeżeli na skutek błędu nie podpisałeś kurierowi zgody na otrzymanie karty debetowej do osobistego rachunku, możesz zamówić podstawową kartę za darmo w dowolnej chwili. Polecam zalogować się do systemu transakcyjnego banku i zamówić kartę albo zrobić to telefonicznie na infolinii. Wydanie i użytkowanie pierwszej karty dla danego klienta do konta jest darmowe, otrzymasz ją bezpłatnie pocztą.
marcin1

Następna

Wróć do NEST Bank