Nest Bank jakie opłaty za konto osobiste?

Sprawdź opinie klientów o NEST Banku, który powstał z połączenia banków SMART I BIZ. Tworząc pierwszy bank rodzinny.
Regulamin forum
Skrócony REGULAMIN: Jeżeli chcesz się zareklamować masz prawo do umieszczenia maksymalnie jednego linka, który uzyskujesz po napisaniu 3 postów.

Nest Bank jakie opłaty za konto osobiste?

Postautor: norbi » 9 maja 2017, o 10:51

Bank NEST jeszcze jako Smart oferował ciekawą promocję. W ubiegłym roku informowano, że promocja nadal trwa i można z niej korzystać. Oznacza to że możesz wypłacać i pobierać gotówkę za darmo oraz bez ukrytych prowizji ze wszystkich dostępnych sieci bankomatów w Polsce. Nie musisz szukać wybranych maszyn, lecz możesz to zrobić w dowolnej. Samo konto osobiste w NEST Banku, było już opisywane w artykułach specjalistycznych na różnych witrynach w sieci. Trochę poczytałem już zasięgając informacji o w nich w Internecie. W recenzjach zawarto już moim zdaniem najistotniejsze informacje o Nest Koncie. 8-)

Zastanawiam się jeszcze czy warto jest aktualnie otworzyć ten rachunek osobisty (dawne Smart Konto a obecnie Nest Konto) ze względu na niskie, a praktycznie zerowe koszty prowadzenia konta. Szukam minusów, bo wiem że zawsze są jakieś. Do znalezionych plusów dodałbym prawdopodobną szybkość działania panelu klienta. Również wypada zaliczyć do nich dobrą responsywność systemu w oknie dowolnej internetowej przeglądarki. Czytałem i trudno mi uwierzyć, że Nest Bank opinie klientów ma tak dobre jak opisują to użytkownicy Nest Rachunku. No chyba, że do minusów zaliczymy brak szybkich, elektronicznych płatności z Nesta np. na Allegro. Z drugiej strony Nestbank według nowej opinii jaką miałem okazję słyszeć dawno uporał się z tzw. chorobami wieku dziecięcego. Brak jest trudności i usterek, które uniemożliwiły by klientom bezproblemowe korzystanie z osobistego konta.
Przeglądałem ich stronę internetową. Jest dość mocno uproszczona, że tak lekko to określę. Co ciekawe pojawił się w ofercie banku nest jakiś nowy kredyt gotówkowy dla klientów indywidualnych. Jak wygląda kwestia tego debetu? Może ktoś się orientuje i może coś napisać? :?:

Zasięgnąłem pisząc to jeszcze trochę informacji.
Edytuję, więc post aby je dodać i rozwiać swoje wątpliwości. Według moich informacji, jakie znalazłem w internecie to
nestbank już jakiś czas temu przekształcił się z innych podmiotów finansowych.
Chyba z fm banku oraz banku smart. Teraz już połączone działają pod nowym szyldem na naszym, polskim rynku. Przyznam, że lekko mi się to wszystko nie zgadza, bo sam bank kreuje się na jednocześnie europejski a teraz rodzinny. Choć to może być wpasowanie się w potrzeby Polaków podróżujących za pracą. Wyjeżdżających do różnych krajów europy zachodniej. Nie zamierzam jednak w to zbyt mocno wnikać. Ważne jest dla mnie, że potencjalnie mogę w Nest Banku mieć rachunek bez opłat. Zaś samo konto Nest opinie klientów nadal utrzymuje pozytywne. Na, tyle że prawie przekonały mnie, te znalezione na forach w sieci do otwarcia rachunku. Choć system wydaje się dość nowoczesny to jest po prostu chyba mocno uproszczony. Tak, aby z kont mogły jednocześnie sprawnie korzystać zarówno osoby młode jak i starsze. Przykładowo mój dziadek dość dobrze daje sobie radę z obsługą Internetów i nie miał by raczej problemów z takim rachunkiem.
    Po zrzutach ekranów w necie widzę że system jest
  • bardzo przejrzysty
  • mocno uproszony
  • chyba łatwy do opanowania?
Nie mniej jednak wielu starszych ludzi kojarzy jeszcze nadal banki z siecią placówek. Gdzie w długich kolejach czeka się po kilkadziesiąt minut w kolejce do okienka. Co nadal zresztą jest częstym widokiem nie tylko wśród klientów PKO BP.

Przechodząc jednak do sedna to przyznam, że trochę się pogubiłem na samym początku. Otóż myślałem, że SMART i NEST to dwa różne banki. Co przeszkadzało mi w zebraniu wartościowych i merytorycznych opinii o jednam z nich. Teraz wiem, że również BIZ Bank uczestniczył w tej konsolidacji. Wnosząc do niej swój wkład jako instytucja finansowa dedykowana przedsiębiorcom.
Jakie są Wasze opinie o Nest Banku i tym koncie? Warto je otworzyć? :roll:
norbi

Re: Nest Bank jakie opłaty za konto osobiste?

Postautor: puan » 9 maja 2017, o 11:32

W praktyce w Banku Nest jest to debet w koncie do wykorzystania przez ciebie w dowolnym momencie. Z tego co wiem to domyślny debet oznacza kwotę do maksymalnie 3900zł. Do tej sumy Nest udziela go bez dodatkowych warunków do spełnienia. Konsultanci tego banku twierdzą, że wystarczy pozytywna weryfikacja osoby wnioskującej w BIK i KRD.

Postautor: norbi » 9 maja 2017, o 12:30

Brzmi dobrze i wolę taki debet niż jakieś ryzykowne, krótkoterminowe pożyczki. Tym bardziej, że odsetki mogą w innych przypadkach dość mocno ograniczyć sensowność zadłużania się. Zaś tutaj nie ma tego problemu.
norbi

Postautor: puan » 9 maja 2017, o 12:35

Masz rację liczy się bezpieczeństwo. Nie zapominajmy, że Nest to bank, więc płacone odsetki będą o wiele niższe niż w przypadku takich krótkich pożyczek w jakiś chwilówkach. Debet możesz uzyskać dość szybko i łatwo w porównaniu z ofertami konkurencji.

Postautor: norbi » 9 maja 2017, o 12:40

Nie mniej istotne jest dla mnie bezpieczeństwo. Nie wiem jak dobrze chronione są teraz konta klientów? Czy Nest Bank posiada gwarancje jakiś instytucji finansowych?
norbi

Postautor: puan » 9 maja 2017, o 12:46

Twoje środki finansowe na wszystkich kontach i lokatach w tym banku są gwarantowane przez największą taką instytucję w Polsce, czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gdyby zdarzyło się jakimś cudem, że Nest Bank ogłosił bankructwo, odzyskasz równowartość do 100 tys. euro. Możesz, więc spać spokojnie. Chyba, że zamierzasz ulokować w nim ponad 400 tys. zł. Wtedy polecam rozłożyć środki na więcej banków.

Postautor: norbi » 9 maja 2017, o 12:50

Chciałbym dowiedzieć się może od użytkowników tego forum, czym jest bankowy numer IBAN. Nie wiem jeszcze czy bank nest ma już nadany taki numer. Sadzę że on będzie mi jeszcze potrzeby jako klientowi posiadajacemy rachunek?
norbi

Postautor: puan » 9 maja 2017, o 13:01

Już wyjaśniam :-) Otóż numer IBAN posiada także ten bank. Zatem jest to międzynarodowy standard numerów rachunków. Ma go oczywiście każdy zarejestrowany i legalnie działający w Polsce bank. W praktyce nie jest to skomplikowana operacja. Nakazuje tylko dopisanie kodu kraju do numeru konta bankowego na jego początku. Dla polski jest to PL.

Postautor: norbi » 9 maja 2017, o 13:05

Dziękuje za tak dokładne opisanie warunków. Czy debet odnawialny, o który pytałem jest przyznawany do nest konta praktycznie od razu? Nurtuje mnie ta kwestia, więc pytam ponownie. A jeżeli nie to, co proszę o wyjaśnienie trzeba zrobić?
norbi

Postautor: puan » 9 maja 2017, o 13:08

Praktycznie tak, bo podstawowy debet do wysokości 3900zł dostępny jest bardzo szybko. Można powiedzieć, że bez dodatkowych formalności, już na etapie zakładania Nest Konta.

Wróć do NEST Bank