Księgowość zdalna - opłaca się?

Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Księgowość zdalna - opłaca się?

Postautor: woman » 10 gru 2015, o 01:08

Korzysta ktoś z księgowego zdalnie albo online? Czy rzeczywiście jest to tańsze od księgowej na miejscu, w firmie?
woman

Re: Księgowość zdalna - opłaca się?

Postautor: playonme » 21 gru 2015, o 02:30

Tak, jest tańsze. W mojej ocenie różnica jest taka, że Pani do której musisz chodzić osobiście jest trochę ze starej epoki. Ja nosząc faktury musiałem zawsze czekać aż moja była księgowa je przejrzy, zobaczy czy wszystko może wpisać w koszta (jak to z działalnością), poduma. To trwa, z takim tempem pracy jedna księgowa załatwia mniej klientów, więc więcej kasują. Aktualnie jestem w Tax Care, płacę 100 mniej, oszczędzam na czasie bo puszczam faktury zbiorczo mailem. Do tego księgowa jest dedykowana więc w razie potrzeby można zawsze zadzwonić.
playonme

Postautor: woman » 22 gru 2015, o 00:15

A drogo coś takiego wychodzi? Brzmi bardzo wygodnie, tylko czy nie zjedzą mnie koszty takie rzeczywiste....?
woman

Postautor: playonme » 22 gru 2015, o 19:58

Pytanie co "Tani" oznacza dla Ciebie. Porównywalnie w Warszawie wypada bardzo dobrze, nawet z małymi miejscowościami jest ok.
Za biuro księgowe w stolicy płaciłem 250 / mc, w Tax Care płacę 150. Z kolei mój brat, który mieszka we Wrocławiu, a rozlicza się z księgową w Sieradzu płaci 100 zł. Więc różnica 50 zł między Warszawą a małą miejscowością dla mnie jest mała.
playonme

Postautor: rumak » 24 gru 2015, o 10:46

Hej, a możesz trochę przybliżyć ofertę tego Tax Care? Jak z dokumentami, jak je dostarczasz? Mają jakieś ubezpieczenie od ewentualnych pomyłek?
rumak

Postautor: playonme » 12 sty 2016, o 15:09

Ja dostarczam online, czyli przesyłasz w formie elektronicznej.
Mają ubezpieczenie od odpowiedzialnośći cywilnej, więc jeżeli zdarzył by się jakiś błąd ewentualne konsekwencje ponosi biuro rachunkowe.
playonme

Wróć do Off-topic - dyskusje na każdy temat