Konto Nest Bank - opinie klientów

Sprawdź opinie klientów o NEST Banku, który powstał z połączenia banków SMART I BIZ. Tworząc pierwszy bank rodzinny.
Regulamin forum
Skrócony REGULAMIN: Jeżeli chcesz się zareklamować masz prawo do umieszczenia maksymalnie jednego linka, który uzyskujesz po napisaniu 3 postów.

Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: SylwiaH » 11 sty 2017, o 12:39

W sumie to jest teoretycznie nowy bank, ale można się oprzeć na opiniach o poprzedniku czyli banku Smart. Mam przeniesione konto z Banku Smart do Nest Banku i w sumie jestem zadowolona. Nie licząc jednej reklamacji, która szybko została rozwiązana, wszystko jest ok, a konto i karta darmowe bez warunków tak jak było w Smarcie. Po prostu zmieniła się nazwa na Nest Bank.

http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/07/ ... pinie.html

W Nest Banku z nowych rzeczy warto wskazać lokatę Witaj dla nowych klientów na 4%, nowe konto Nest Rodzinne Oszczędności i możliwość darmowego korzystania z wpłatomatów Euronetu.
SylwiaH
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 23:25

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: Patka » 11 sty 2017, o 12:43

No to fajnie, że w końcu wprowadzili jakieś darmowe wpłatomaty, bo za czasów banku Smart w zasadzie nie było gdzie wpłacać pieniędzy.
W tym twoim artykule w komentarzach są opinie o Smarcie, a znasz coś już o Nest Banku. Wiem, że to nowy bank, który ma raptem ze 2 miesiące, ale może już ktoś coś przetestował z nowych ofert?
Patka
 
Posty: 10
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 10:21

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: SylwiaH » 11 sty 2017, o 12:46

Tu masz nowszą z grudnia opinię o Nest Bank https://antyranking.blogspot.com/2016/1 ... biste.html
na temat Nest Konta i lokaty Witaj, do skorzystania z której się niestety nie kwalifikujemy, bo mamy przeniesione stare konta, a to jest dla nowych klientów, którzy założyli konto teraz już po zmianie nazwy na Nest i "przebrandowieniu" całego banku.
SylwiaH
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 23:25

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: Patka » 11 sty 2017, o 12:49

No wiem, a szkoda bo fajna i niewiele lokat jest obecnie z takim oprocentowaniem. Ciekawe czy będą utrzymywać to konto darmowe bez warunków, czy za jakiś czas się to zmieni, tak jak było w przypadku wielu innych banków, które na początku oferowały fajne konta bez warunków transakcji bezgotówkowych i opłat za kartę, bo nie każdy lubi płacić kartą i pamiętać ile nią wydał. Brak tego warunku to jest moim zdaniem jedna z większych zalet tego banku.
Patka
 
Posty: 10
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 10:21

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: Malina » 3 lut 2017, o 20:40

Co myślicie o tym koncie Nest Rodzinne Oszczędności, teoretycznie fajne. Wręcz za fajne, co roku premia 2% z każdym rokiem większa o kolejny 1% i za każde dziecko +1% jeszcze i do tego jakieś tam zmienne bazowe oprocentowanie. W ten sposób można dojść do bardzo wysokiego oprocentowania. Dlatego wydaje mi się to podejrzane.
Malina
 
Posty: 4
Rejestracja: 3 lut 2017, o 20:36

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: Jaszczomp » 3 lut 2017, o 20:59

No nie jest to tak piękny i cudny sposób oszczędzania jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim premia roczna liczona jest tylko od pieniędzy zgromadzonych w danym roku. Czyli najbardziej opłacalny jest pierwszy rok, bo masz oprocentowanie bazowe plus premię oraz bonus za dzieci. W kolejnych latach zgromadzone na koncie środki leżą na oprocentowaniu bazowym, zmiennym, które tam jest teraz bodajże 1,3% czy jakoś tak. Dobrze procentuje tylko ten bieżący rok. Za to zaletą jest np. że premia jest naliczana za całość środków zgromadzonych w danym roku, a wpłacasz na raty.

Prze czym te reklamowane olbrzymie oprocentowanie to nie będzie dotyczyło wszystkich środków zgromadzonych na tym rachunku.
Jaszczomp
 
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 10:32

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: pigeo » 7 lut 2017, o 14:11

Te rodzinne, to tak na pierwszy rzut oka zachwyca, tam wykresy nawet do 30% z 4 dzieci, ale to nie jest takie piękne i cudowne konto. Pierwszy rok ok, potem już premia tylko do danego roku, a reszta leży na 1,3% a z czasem pewnie będzie jeszcze mniej, bo coś nic nie wskazuje na podwyżki stóp procentowych.
pigeo
 
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 19:10

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: SylwiaH » 7 lut 2017, o 14:50

Można trzymać pieniądze na zwykłym koncie oszczędnościowym i przerzucać miesięcznie zdeklarowaną wpłatę na rodzinne, a premia jest za cały rok od całej kwoty, nie szkodzi, że wcześniej procentowała na zwykłym koncie oszczędnościowym. Tak da się ogólnie uzyskać najlepszy procent, ale faktem jest, że to jest opłacalne głównie w pierwszym roku oszczędzania, potem już reszta środków z poprzednich lat leży na słabym oprocentowaniu bazowym.
SylwiaH
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 23:25

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: Malina » 24 lut 2017, o 09:58

Tylko, że teraz już można jedno takie konto mieć, wcześniej było 5. No to za dużo tam się nie ulokuje środków na ten najlepszy pierwszy rok - 12* 600 zł = 7200zł i to jest maks, a w kolejnych latach już nie jest takie opłacalne, bo ta premia jest tylko dla pieniędzy zdeponowanych wa danym roku, aa reszta będzie leżeć na 1,3% lub mniej jeśli jeszcze WIBOR spadnie.
Malina
 
Posty: 4
Rejestracja: 3 lut 2017, o 20:36

Re: Konto Nest Bank - opinie klientów

Postautor: nestbank » 28 lut 2017, o 20:14

Szanowna Pani, nie ma Pani się czego obawiać. Nest Rodzinne Oszczędności to proste konto oszczędnościowe, które wspiera regularne i długoterminowe oszczędzanie. To Pani podejmuje decyzję, jak długo chce oszczędzać. Nawet, gdy wypłaci Pani środki przed upływem zadeklarowanego okresu, nie traci uzyskanej premii za już zakończone lata oszczędzania. Jeżeli posiada Pani już konto w Nest Banku wystarczy, że złożyć wniosek o ,,Nest Rodzinne Oszczędności'' w Bankowości Internetowej. Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie internetowej.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
nestbank
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2017, o 12:01

NastępnaWróć do NEST Bank

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość