Konto Direct ING opinie użytkowników

Opinie, oceny i porady klientów na temat ING Banku Śląskiego.

Konto Direct ING opinie użytkowników

Postautor: boss » 26 maja 2013, o 20:09

Opinie klientów o koncie internetowym Direct w ING Banku Śląskim. Jakie są jego zalety i wady ? Czy jest tanie w utrzymaniu ? Jakie usługi są za darmo ?
Konto z Lwem reklamowane jest jako bezpłatne dla klientów, którzy większość operacji przeprowadzają sami online.
Jak przystało na dobry rachunek internetowy nie ma opłat za prowadzenie konta. Brak też warunku minimalnych wpływów miesięcznych na konto czy też konieczności utrzymywania określonego salda.

Bankomaty wszystkich banków i sieci w Polsce są za darmo. Opłaty miesięcznej za kartę można bardzo łatwo uniknąć wydając kartą min. 300 zł miesięcznie w sklepach tradycyjnych lub internetowych.

Zakładanie konta online – Nie trzeba już stać w kolejkach w oddziałach banków. Wystarczy wypełnić wniosek internetowy podając dane z dowodu osobistego i nr telefonu.
Sposób zawarcia umowy:
  • Przelew z innego banku – zawarcie umowy zostanie potwierdzone przelewem z Twojego rachunku z innego banku na Twoje nowe konto w ING Banku Śląskim S.A.
  • Kurier – umowa zostanie dostarczona przez kuriera na wskazany przez Ciebie adres. Konsultant skontaktuje się wkrótce i za darmo w dogodnym terminie przyśle kuriera z umowami do podpisu a po aktywacji konta dośle bezpłatnie kartę debetową.
boss
Administrator

Re: Konto Direct ING opinie użytkowników

Postautor: olds » 6 cze 2013, o 10:26

Jeżeli tak jak ja wydajesz kartą co miesiąc kilkaset zł (minimum 200) to polecam to konto z czystym sumieniem zwłaszcza dzięki darmowym bankomatom. W porównaniu do wielu innych banków nie ma prowizji naliczanych dosłownie za wszystko.
olds

Postautor: maniek » 14 wrz 2013, o 15:50

Konto takie jak mówią w reklamach "Internetowi nie płacą". Jeżeli większość rzeczy robisz samodzielnie na koncie przez ING online czyli dostęp internetowy do konta to masz konto za darmo. Awaryjnie mam dostęp do konta także w placówkach ale nie musiałem z niego korzystać poza tym nie lubię kolejek.
Klientem ing jestem od 2 lat i mogę polecić, konto jest ok.
maniek

Postautor: agnes » 17 wrz 2013, o 10:36

Przeczytałam że umowę można potwierdzić przelewem albo kurierem. Czy obydwa wymienione sposoby są darmowe ? Ile czeka się na kuriera i na kartę do konta ?
agnes

Postautor: boss » 17 wrz 2013, o 21:03

Tak, zarówno potwierdzenie umowy przelewem jak i dostarczenie oraz podpisanie jej w obecności kuriera jest bezpłatne.
Kurier pojawia się zwykle w czasie 2 - 4 dni roboczych, o czym wcześniej będzie informował telefonicznie. Bank ma do 14 dni na darmowe dostarczenie karty do konta pocztą, ale zwykle karta dostarczona jest w przeciągu kilku dni od potwierdzenia albo podpisania umowy.
boss
Administrator

Postautor: oponer » 29 paź 2013, o 20:56

Konto w ing mam od 2010r. Jak dla mnie jest to bardzo dobry bank zarówno jeżeli chodzi o konto jak i darmowe bankomaty. Kredyt dosyć tanio uzyskałem ponieważ mam już kilka lat historii konta w tym banku, po sprawdzeniu mojej historii miałem bez problemów potrzebną gotówkę na koncie :D
oponer

Postautor: jaro » 14 lis 2013, o 12:01

Sprawdzając wzór umowy dla klientów indywidualnych dostarczany kurierem (KONTO +OKO) mam wątpliwości. Chodzi o to czy zakładając KONTO Direct automatycznie zakładam OKO? Ja rozumiem że są trzy możliwości 1. KONTO Direct 2. KONTO Komfort 3. OKO
Czyli jak dostanę umowę do podpisania przez kuriera i wybiore Direct to w umowie nie będzie nic pisać o OKO tak jak teraz we wzorze?
jaro

Postautor: gold » 15 lis 2013, o 12:57

Bank ING dokona formalności związanych z założeniem rachunku tylko na podstawie złożonej przez Ciebie dyspozycji, zależnie od tego, które konto wybrałeś.
W związku z czym, w sytuacji kiedy zdecydujesz się założyć tylko Konto Direct, przesłana przez kuriera umowa będzie dotyczyła tylko tego wskazanego rachunku.

Zamieszczona na stronie umowa jest tylko wzorem. W chwili bezpłatnego dostarczenia dokumentów proponuję dokładne zweryfikowanie jaki produkty jest przedmiotem umowy abyś miał 100% pewność jaki wniosek o konto wypełniłeś – informacja taka jest też widoczna podczas wypełniania wniosku online.
gold

Postautor: boss » 31 sty 2015, o 12:22

Od kwietnia 2015 ING Bank Śląski wprowadza w życie nową tabele opłat. Z miesięcznej opłaty za kartę będzie zwalniać min. 300zł transakcji bezgotówkowych miesięcznie kartą (dotychczas było to 200zł).
boss
Administrator

Postautor: adamo » 26 lut 2015, o 16:58

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i mam pytanie. W jaki sposób mogę wpłacić gotówkę na konto osobiste w ING? Tylko w oddziałach mojego banku?
adamo

Następna

Wróć do ING Bank Śląski