Jak najkorzystniej płacić za granica?

Ogólne dyskusje i wymiana informacji na temat banków, kont, kredytów i innych produktów finansowych. Opinie klientów na forum bankowym.

Jak najkorzystniej płacić za granica?

Postautor: mamber » 19 sty 2018, o 20:14

Liczę na wasze rady. Czym płacicie wyjeżdżając za granice? Szykuje mi się w najbliższym czasie kilka wyjazdów i niekoniecznie chciałabym wozic ze sobą gotówkę. Z drugiej strony prowizje za opłaty kartą są chyba spore?
mamber

Re: Jak najkorzystniej płacić za granica?

Postautor: eDoradca » 20 sty 2018, o 10:53

W takim razie, dobrym wyborem powinna być np. karta wielowalutowa.

Nie zapominaj również o rozsądnym ubezpieczeniu - http://finanseibanki.com/ubezpieczenie-na-wakacje/
eDoradca

Postautor: infoama » 7 lut 2018, o 16:48

Nigdy nie słyszałam o takiej karcie. To bardzo interesujące. Za granicą zawsze płacimy gotówką. Zabieramy całą ze sobą. Oczywiście przewozimy w różnych skrytkach. Wypłaty w bankomatach nam się nie opłacają. Za dużo za to się płaci. Mieliśmy raz wątpliwą przyjemność wypłacać z bankomatu, bo nam zabrakło na apartament euro, a mieliśmy korony czeskie. Niestety nie dość, że kurs nieopłacalny, to jeszcze prowizja. Za to kartą nigdy nie płaciliśmy, baliśmy się tego, z jakimi kosztami to się będzie wiązać.
infoama

Postautor: bankierka » 12 lut 2018, o 09:22

mamber pisze:
> Liczę na wasze rady. Czym płacicie wyjeżdżając za granice? Szykuje mi się w najbliższym
> czasie kilka wyjazdów i niekoniecznie chciałabym wozic ze sobą gotówkę. Z drugiej
> strony prowizje za opłaty kartą są chyba spore?

To już zależy od konta. W niektórych bankach akurat opłaty są calkiem korzystne. Zawsze można też pomyśleć o koncie walutowym. Tylko ono opłaca się jedynie w przypadku, gdy częściej będziesz z niego korzystać. Choć w ing chyba nie ma żadnych opłat za prowadzenie konto, trzeba by to dokładnie sprawić. A najlepiej to skorzystać z porównywarek, które zrobią większosć pracy za Ciebie.
bankierka

Postautor: faiting » 13 lut 2018, o 14:59

Ja głównie płacę kartą z konta walutowego. Wcześniej, jeśli wyjeżdżałem np. na weekend to korzystałem z karty złotowej i aż tak nie odczuwałem prowizji. Ale karta walutowa to jeszcze jeden plus, nie ma przewalutowania i faktycznie można trochę zaoszczędzić. Możesz sobie o tym poczytać na przyklad tutaj https://infokonsument.pl/srodek-platnic ... konsument/. Tylko pamiętaj żeby mimo wszystko zabierać ze sobą trochę wymienionej gotówki. Bywają sytuacje, w których się przydaje.
faiting

Wróć do Banki i finanse – Forum ogólne: opinie, porady, komentarze