Inwestowanie małych kwot na forex

Inwestowanie w akcje, obligacje, waluty i inne produkty. Samodzielne i za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych.
Regulamin forum
Skrócony REGULAMIN: Jeżeli chcesz się zareklamować masz prawo do umieszczenia maksymalnie jednego linka w Podpisie, który uzyskujesz po napisaniu 3 postów. Bannery, obrazki oraz linki w treści wpisu są zabronione. Minimalna długość postu to 100 znaków ze spacjami. Jeżeli Twój wpis jest tylko reklamą umieść go w dziale Ogłoszenia. Pełny regulamin: Regulamin forum.

Inwestowanie małych kwot na forex

Postautor: katode » 25 wrz 2017, o 08:56

Jak w temacie. Czy mogąc wyłożyć jedynie niewielką kwotę na forex, jest w ogóle sens się za niego zabierać?
Interesuję się tematem, ale jak dotąd teoretycznie. Kapitał na poziomie 5 tysięcy pozwoli dobrze zarobić?
W wielu artykułach jakie widziałem, ludzie piszą o setkach tysięcy, ale ja nawet mając taką kwotę, na pewno bym jej nie wyłożył.
Jaki procentowy wynik można wygospodarować na forexie w skali roku? Kto z was zaczynał od niewielkich sum?
Jakim efektem to się kończyło?
katode

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postautor: szonka » 26 wrz 2017, o 16:51

Mogą sobie pisać o ogromnych sumach, ale każdy z nich w praktyce zaczyna od bardzo małej kwoty, bo jest to jedyny odpowiedzialny krok.
Dlaczego zaczyna od małej kwoty? Bo każdy popełnia błędy, a lepiej je popełnić inwestując grosze, niż duże pieniądze, prawda? Duża kwota to duże ryzyko, stratę małych kwot da się przeżyć- dużych ciężko.
Zresztą - okres inwestowania na wersji demo można sobie na easyMarkets dowolnie wydłużać. Nikt cię nie zmusi do wpłacenia kasy.
Jaki zatem problem?
szonka

Postautor: katode » 27 wrz 2017, o 08:35

A tam platforma, którą wymieniasz? Ty na niej inwestujesz? A dlaczego akurat na niej? Można trochę więcej informacji na ten temat? Plusy, minusy? W sumie nie za bardzo wiem, na co tak naprawdę zwracać tutaj uwagę. Co jest kluczowe, a co nie ma znaczenia? Tak na szybko widzę, że oni mają aplikację na smartfony. Inwestujesz na komputerze, czy na aplikacji? Ogolnie co powinno być dla mnie najważniejsze przy wyborze platformy forexowej? Jest jakiś element, który po prostu muszę mieć?
katode

Postautor: szonka » 28 wrz 2017, o 18:56

Ponieważ daje Ci w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz z punktu widzenia bezpiecznego inwestowania.
Poważnie - masz tam naprawdę wszystko i chyba nawet nie jestem w stanie tego wszystkiego wymienić.
Co dokładnie mam na myśli ? Na pewno chodzi o gwarantowany stop loss, na pewno gwarancję salda.
Bardzo duże znaczenie mają stałe spready, zapewnienie braku poślizgów z cenach transakcyjnych.
No i oczywiście nieoceniona jest wartość dealCancellacion.
szonka

Postautor: katode » 29 wrz 2017, o 08:50

Wyjaśnisz te dwie pozycje pierwsze?
W sensie - gwarantowany stop loss i saldo? Ze stop loss to mniej więcej ogarniam. Zakładam, że chodzi o to, że waluta jest automatycznie sprzedawana w momencie, kiedy kurs osiąga dany poziom, zgadza się? A o co chodzi z gwarantowanym saldem? Czytałem o dealCancellacion. Czy dobrze widzę, że inne platformy nie mają tego w swojej ofercie? Tzn. przeglądałem pobieżnie, w easyMarkets to jest podkreślone, ale już na innych platformach wcale niekoniecznie. To jak to w końcu wygląda? Inni to ukrywają?
katode

Wróć do Fundusze inwestycyjne, akcje i inne produkty