Ferratum Bank i Ekspreskasa - jakie opinie

Znajdź najtańszy kredyt gotówkowy dla siebie; weź pożyczkę konsumpcyjną na dowolny cel.
Regulamin forum
Skrócony REGULAMIN: Jeżeli chcesz się zareklamować masz prawo do umieszczenia maksymalnie jednego linka w Podpisie, który uzyskujesz po napisaniu 3 postów. Bannery, obrazki oraz linki w treści wpisu są zabronione. Minimalna długość postu to 100 znaków ze spacjami. Jeżeli Twój wpis jest tylko reklamą umieść go w dziale Ogłoszenia. Pełny regulamin: Regulamin forum.

Ferratum Bank i Ekspreskasa - jakie opinie

Postautor: pigeo » 8 wrz 2016, o 15:23

Czy ktoś próbował pierwszej pożyczki w Ferratum Bank albo Ekspres Kasa, bo to chyba jest to samo. Jest rzeczywiście za darmo jak się spłaci w terminie? Potrzebuję nieco większą kwotę pożyczyć na 2 tygodnie. Dokładnie 5 tys. więc pomyślałem, że skorzystam z kilku ofert tych darmowych pożyczek, bo tyle tego jest, a okres jest zwykle do 30 dni. No w tym wypadku do 60 dni. W każdym razie spokojnie mi to wystarczy, bo potrzebuję na dokładnie 2 tygodnie potem spłacę.

Pytanie, czy rzeczywiście jest tak jak mówią w reklamach, czy to raczej ściema i są potem jakieś opłaty itp.?
pigeo

Re: Ferratum Bank i Ekspreskasa - jakie opinie

Postautor: SylwiaH » 9 wrz 2016, o 10:29

Tak, pierwsza jest za darmo, ale jak spłacisz w terminie. Jak nie spłacisz, to przestanie być darmowa. Można wziąć do 1500 na okres do 60 dni (obecnie jest jakaś promocja z tym 60 dniowym okresem - wtedy spłaca się w 2 równych ratach - w przypadku 1500 pln to będzie dwa razy po 750 pln. Normalnie jest chyba ta pierwsza darmowa na 15 lub 30 dni, ale ta promocja na 60 dni trwa już dość długo, więc chyba też już zostanie w standardzie. W okresach do 15 i do 30 dni spłacasz w jednej racie, tak przynajmniej jest z założenia.

Tu możesz sobie poczytać ok Ekspreskasa i Ferratum Bank http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ ... yczki.html

Opinie o Ferratum Banku są różne, ale ta pierwsza pożyczka jest moim zdaniem ok jeśli wiesz, że będziesz miał na spłatę w terminie to się opłaca, bo darmowa.
SylwiaH

Postautor: Jaszczomp » 9 wrz 2016, o 10:47

Takie firmy nie mają najlepszej opinii. Ciągle się mówi, żeby unikać takich pożyczek. To jest w ogóle jakiś bank? Bo nie znam.
Jaszczomp

Postautor: pigeo » 9 wrz 2016, o 11:14

Jeżeli w nazwie używa określenia Bank to musi mieć licencję bankową, takie są przepisy prawa bankowego, ale wygląda i chyba działa jak firma pożyczkowa. Nie widzę tam oferty depozytów, czy kont osobistych, tylko pożyczki z suwakiem. Chyba nie różni się wiele od firm typu Vivus, czy Wonga.
pigeo

Postautor: SylwiaH » 9 wrz 2016, o 12:05

Ma w nazwie słowo bank, bo uzyskał licencję bankową na Malcie i teraz się nią może posługiwać w Europie i chyba też na świecie. To trochę niepewnie brzmi, że na Malcie ale to jest duża firma działająca w całej Europie, to nie jest jakiś krzak, czy coś. Zważając na to ile obecnie mamy na rynku firm pożyczkowych i marek różnego typu to ta chyba należy do bardziej znanych. Nawet się reklamowali jakiś czas TV, ale mało. No, a w kwestii kosztów, to raczej nie są to "tanie" pożyczki, nie licząc tej pierwszej.

Ferratum poza Expreskasa ma jeszcze inne marki - KasaTAK, Ofin - ten drugi to pośrednik, to jest inna spółka, ale pożyczkodawcą nadal jest Ferratum, więc też nie da się tam pożyczyć pierwszej w promocji za darmo jak się już pożyczyło w jakiejś inne firmie należącej do Ferratum. Wiem, bo pytałam w Ofin. To znaczy technicznie może i się da, ale potem pewnie naliczą opłaty jak za pożyczkę poza promocją.
SylwiaH

Postautor: Patka » 9 wrz 2016, o 13:06

To jest bank raczej tylko z nazwy. Pożyczka ma klasyczne znamiona pożyczki pozabankowej - poza promocją oprocentowanie i opłaty są bardzo wysokie. Pierwsza jest ok, ale tak jak tu ktoś napisałem FerratumBank ma dużo innych marek i z pierwszej możesz skorzystać za darmo jak dotychczas nigdy nie korzystałeś z ich pożyczek bez względu na markę, nazwę handlową firmy, pośredników, czy stronę internetową.
Patka

Postautor: pigeo » 9 wrz 2016, o 14:17

No ja sobie zdaję sprawę z tego, że to bardziej firma pożyczkowa niż bank. Nazewnictwo nie ma dla mnie znaczenia. Raczej obawiam się ukrytych opłat i odmowy udzielenia pożyczki. Jakby tu mi dali ten 1500 zł i jeszcze 2000 w Extra Portfel to mi będzie brakować już tylko 1500 zł. Może jeszcze w jakiejś innej firmie z pierwszą darmową. Od znajomych nie chcę, bo pewnie i tak każdy mi powie, że akurat teraz nie ma, albo ma jakieś wydatki.
pigeo

Postautor: SylwiaH » 12 wrz 2016, o 12:45

Od znajomych to się trzeba prosić i zawsze z łaską i przysługa zostaje.

Teraz jest tyle tych firm, że głowa boli. Za darmo pożyczysz takie drobne kwoty i jeśli terminowo spłacasz, to ok. Tylko trzeba uważać na te nazwy, żeby nie pożyczyć dwa razy w tej samej. No i warto też pamiętać, żeby zrobić przelew ze spłatą odpowiednio wcześniej, bo przez weekend nie dojdzie. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę, bo to różnie bywa z tymi firmami, w jednej nie będzie problemu, w innej od razu do windykacji wysyłają. Tak przynajmniej słyszałam, bo ja zawsze pilnuję tych terminów, więc osobiście nie miałam takiej sytuacji.
SylwiaH

Postautor: Jaszczomp » 1 paź 2016, o 13:45

To co mówicie, że te firmy są dobre i to dobry sposób na pożyczanie? Jak tam są takie duże koszty tych pożyczek wysokie opłaty i olbrzymie oprocentowanie?
Jaszczomp

Postautor: SylwiaH » 2 paź 2016, o 17:50

Nie są dobre, normalnie oprocentowanie i opłaty sprawiają, że pożyczki te nie są opłacalne, ale za to firmy te stwarzają możliwość jednorazowego pożyczenia pieniędzy za darmo, totalnie za darmo. Pod warunkiem, że się odda w terminie. W wyniku dużej konkurencji, można pożyczać za każdym razem winnej firmie. Oczywiście tylko drobne sumy na krótki okres.
SylwiaH

Wróć do Kredyty i pożyczki gotówkowe