co to jest karta zbliżeniowa ?

Ogólne dyskusje i wymiana informacji na temat banków, kont, kredytów i innych produktów finansowych. Opinie klientów na forum bankowym.

co to jest karta zbliżeniowa ?

Postautor: sylwia » 7 wrz 2013, o 22:09

Jak w temacie – co to jest karta zbliżeniowa ?
Czym się różni od tradycyjnych kart ?
sylwia

Re: co to jest karta zbliżeniowa ?

Postautor: boss » 9 wrz 2013, o 18:24

Bankowa karta zbliżeniowa zwana inaczej kartą bezstykową jest nowszą wersją tradycyjnej karty. Zawiera mikroprocesor oraz antenę powalającą na przesyłanie informacji do czytnika po zbliżeniu do niego na odpowiednią odległość (zazwyczaj kilka cm).
Dzięki zastosowaniu komunikacji bezprzewodowej wyeliminowano konieczność przesuwania karty w czytniku. Wzrosła trwałość karty i ograniczono mechaniczne zużycie.
Większość obecnie wydawanych kart w nowoczesnych bankach, takich jak mBank, ING albo Alior Sync posiada już technologię zbliżeniową.
boss
Administrator

Postautor: ola » 11 paź 2013, o 20:04

Dodam że obecnie są jeszcze naklejki zbliżeniowe.
ola

Postautor: kredytpolska » 1 lut 2015, o 13:43

Jest to coś co aktualnie jest wciskane wprost na siłę, a jest po prostu niebezpieczne z powodu wzrostu cyber przestępczości. Chodzą po centrach handlowych ze skanerami takich kart w torebkach i czyszczą konta po kilkadziesiąt złotych...
kredytpolska

Postautor: likkor » 3 lut 2015, o 21:04

Mam kartę zbliżeniową od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona, mam pełne zaufanie do swojego banku (Credit Agricole). Dodam tylko, że miałam wybór pomiędzy zbliżeniową i tradycyjną. Nikt mi niczego nie wciskał..
likkor

Wróć do Banki i finanse – Forum ogólne: opinie, porady, komentarze