Co to jest karta debetowa ?

Ogólne dyskusje i wymiana informacji na temat banków, kont, kredytów i innych produktów finansowych. Opinie klientów na forum bankowym.

Co to jest karta debetowa ?

Postautor: norbi » 6 cze 2013, o 11:16

Co to jest karta debetowa ? Jak ją zdobyć i czym różni się od karty kredytowej ?
norbi

Re: Co to jest karta debetowa ?

Postautor: gold » 6 cze 2013, o 15:34

Karta debetowa wydawana jest obecnie standardowo do prawie każdego nowo zakładanego konta np.eKonta w mBanku.
Obrazek
Źródło: mBank.
"Debetówka" umożliwia pobieranie pieniędzy z bankomatów i płacenie kartą za zakupy w sklepach i innych punktach handlowych. Zwykle po pewnym okresie bank przyznaje do karty klientowi kredytowy limit odnawialny. Jest zazwyczaj tańsza w utrzymaniu od kredytowej i o wiele łatwiej ją dostać (już przy zakładaniu konta).

Karta kredytowa przyznawana jest klientom, którzy spełniają dodatkowe warunki np. co miesiąc uzyskują stałe, wysokie dochody i mogą przedstawić np. umowę o pracę za określony czas. Karta ta umożliwia "już na starcie" korzystanie ze środków do wysokości limitu kredytowego określonego przez bank. Podczas wypłaty z bankomatu środków w ramach limitu kredytowego kartą kredytową, zwykle nie można skorzystać z okresu bezodsetkowego.
gold

Postautor: lidia » 4 cze 2016, o 00:23

Nie polecam też wypłacać kartą kredytową pieniędzy z bankomatów, gdyż banki naliczają wtedy wyższe prowizje o tej transakcji. Do wypłat lepiej użyć podstawowej karty debetowej :)
lidia

Postautor: sawer » 11 paź 2016, o 13:27

Z tego co wiem, to karty debetowe są w standardzie, kiedy zakładasz konto w banku. Ja sobie zastrzegłem jak podpisywałem umowę, że nie chcę mieć możliwości robienia debetu. Wolę zacisnąć zęby, kiedy brakuje mi kasy, niż kombinować, brać pożyczki, a później się martwić czy dam radę spłacić, czy zadzwoni do mnie firma windykacyjna kruk. Chociaż karta debetowa nie jest zła, to ja po prostu uważam, że nie powinno się wydawać więcej niż się zarabia.
sawer

Wróć do Banki i finanse – Forum ogólne: opinie, porady, komentarze